Мікродобрива
Мікродобрива – це природні або синтетичні низькомолекулярні речовини, які за виключно малих концентрацій у рослинах суттєво змінюють процеси їх життєдіяльності. Вони містять збалансований комплекс фіторегуляторів, біологічно активних речовин, мікроелементів.
Регулятори росту підвищують стійкість рослин до несприятливих факторів природного чи антропогенного походження: критичні перепади температур, дефіцит вологи, токсична дія пестицидів, ураження хворобами та ушкодження шкідниками.
Результати досліджень та виробничої перевірки свідчать про те, що застосування РРР у землеробстві є одним з найбільш доступних та високорентабельних агрозаходів для підвищення продуктивності основних сільськогосподарських культур та покращення їх якості.
Дослідження Інституту мікробіології та вірусології НААН України показали, що при спільному використанні нових регуляторів зростання з пестицидами для протруювання насіння їх дози внесення можна зменшувати на 20-30% без зниження захисного ефекту, що забезпечує значну економію коштів.
За розрахунками, кожна грошова одиниця, витрачена на закупівлю та внесення регуляторів зростання при передпосівній обробці насіння, окупується збільшенням урожаю у дослідах наукових установ у 35-40 разів, при обприскуванні посівів – у 20-25 разів.
При використанні регуляторів зростання необхідно врахувати те, що вони призначені для стимулювання зростання, розвитку та підвищення продуктивності певних сільськогосподарських культур за відповідних доз, термінів і способів застосування. Порушення цих вимог може призвести до зниження очікуваного ефекту.
Читати по темі: Особливості внесення регуляторів зростання на ріпаки в залежності від термінів отримання сходів
Дози внесення регуляторів росту переважно при обробці насіння становлять 15-25 мл на 1 т насіння та 10-20 мл на 1 га посіву залежно від рівня забезпеченості ґрунту макроелементами, технології застосування та культури.
Регулятори росту використовують у вигляді водних робочих розчинів, які готують у день їх застосування. Дози їх на 1 га або 1 т насіння дуже малі, тому важливо, щоб вони рівномірно розподілені в робочому розчині. Для цього в скляному або емальованому посуді попередньо готують маточні водні розчини цих препаратів. Для обробки 1 т насіння рекомендовану дозу регулятора росту розводять на 200-250 мл води; Для обприскування 1 га посівів необхідну дозу розчиняють у 1 л води.